Háttér

Megoldásokat kínálunk a stressz okozta fizikai, szellemi és lelki megterhelések feloldására, kezelésére és megszüntetésére.
Alternatívát biztosítunk a megszokott és megszenvedett napi problémák valós kezelésére minden, a tréningjeinken résztvevö személy részére.

Megmutatjuk mit tegyenek, hogy elkerüljék a stressz okozta káros folyamatok kialakulását. Az alapprogramok kivétel nélkül olyan tevékenységeket tartalmaznak, amelyek a stressz oldására alkalmas biokémiai folyamatok beindítását segítik elö.
Pszichológusaink által összeállított kiegészítö gyakorlatok pedig  lehetövé teszik, hogy a fizikai hatások segítségével elérjük a mentális változást is.


Kifejezett célunk, hogy a programjainkon résztvevöket kizökkentsük mind a mindennapi mókuskerékböl, mind pedig a megszokott komfortzónájukból.
Olyan szituációkat teremtünk, ahol az egyének és a csapatok a valós képet mutatják aktuális állapotukról. A valós kép valós problémákat mutat, így mi is hiteles képet mutathatunk fel a vizsgált szervezet, csapat vagy egyén aktuális állapotáról.
​Kizárólag ennek segítségével lehet a lehetö legrövidebb idön belül a leghatékonyabban megoldást találnunk a résztvevök fejlesztéséhez.
A fejlesztés pedig segítséget jelent. Segítség az egyén és a csapat teljesítményének optimalizálásához, az egyén személyes problémáinak feloldásán keresztül.
Az egyén számára az esetek nagy többségében ezek a programok újdonságot jelentenek. Ugyanakkor a hétköznapokban is használható tudást hordoznak, olyanokat, amelyekre évekkel késöbb is emlékezni fog.

Speciális rendszerünk a klasszikus „csapatépítö tréningek” világában a megszokott és sokszor unaloming ismert gyakorlatokkal szemben nyújt alternatívát. Eredményessége miatt azonban kifejezetten ajánlott a szervezet belsö kohéziójának elemzésére és fejlesztésére.
Tréningjeink során a szervezet müködésének eredményessége, a belsö kohézió, a csapat külsö megítélése szempontjából fontos kompetenciák vizsgálatát végezzük el:

  • Munkahelyi viselkedés
  • Értékesítöi rátermettség
  • Stresszel való megküzdés
  • Érzelmi és társas intelligencia
  • Általános intelligencia
  • Fejlesztendö kompetenciák azonosítása
  • Munkahelyi csoportviszonyok, hálózatkutatás
  • Figyelmi képességek


A tudományt régóta foglalkoztatja a stressz és az agresszió kapcsolata. Régi megfigyelés, hogy a feszültség, a stressz eröszakot szül. Menno Kruk, a Leideni Gyógyszerkutatási Központ kutatója vezetésével vizsgálat készült e két jelenség összefüggéseinek felderítésére. A tanulmányban részt vett két magyar tudós is: Halász József PhD és Haller József PhD, mindketten a Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet munkatársai.

A kutatók 53 hím patkányon végeztek összesen öt kísérletet, melyek során elöször a hypothalamus agresszióért felelös részét ingerelték elektromosan. A kísérletek a stresszhormonok és az agresszióközpont közötti kölcsönös pozitív visszacsatolásra világítottak rá. A stressz agressziót hoz létre, az agresszió pedig fokozza a stressz hormonjainak a szintjét. Ez magyarázatul szolgálhat arra, hogy egy nehéz munkanap után miért viselkednek sokan gorombán a családjukkal, és arra is, milyen mechanizmussal szül az eröszak eröszakot.

- National Geographic -